skip to Main Content
Prirodni proizvodi namenjeni očuvanju i unapređenju zdravlja
Besplatna poštarina na više kupljenih proizvoda.

Калорико

Главната причина за дебелината е често погрешниот пристап кон губење на тежината.

Биолошки активните компоненти обезбедуваат безбедно губење на тежината.
Брзиот процес на согорување на масните наслаги доведува до зголемување на енергијата и намалување на апетитот.
Нормализацијата на метаболичките процеси влијае на намалување на целулитот и вишокот вода во организмот.

Зошто Калорико?

Неговиот состав Калорико (зелен чај) придонесува за контрола на тежината
Со својот состав, Калорико (папрака-капсаицин) придонесува за регулирање на телесната тежина
Прецизно дефинирани дози на најквалитетни суровини на ниво на фармацевтски квалитет КАЛОРИКО е класифициран како производ со висока ефикасност, без штетни последици по здравјето. Со правилна употреба, влијае на ТРАЈНО губење на тежината.
CLA – КОНЈУГРАНА ЛИНОЛЕИНА КИСЕЛИНА е форма на незаситена омега 6 масна киселина која е наречена „маснотијата што ве прави слаби“ поради нејзиното влијание врз согорувањето на мастите.
Лабораториските истражувања докажаа дека присуството на CLA во исхраната ги намалува телесните масти за 88% за само 6 недели.
Студијата спроведена во 2000 година покажа дека учесниците кои користеле CLA изгубиле 6 килограми повеќе масти во споредба со луѓето во плацебо групата.
Голем број научници зголеменото зголемување на дебелината го припишуваат токму на недостатокот на CLA во исхраната.
Улогата на CLA во процесот на слабеење е повеќекратна: влијае на метаболизмот на мастите, го подобрува нивото на инсулин, ја намалува гликозата во крвта, триглицеридите и нивото на холестерол.
CLA – конјугирана линолеинска киселина е од суштинско значење во правилната исхрана и е апсолутно безбедна.
КАПСАИЦИН е активна компонента на лутите пиперки која ја зголемува термогенезата – создавањето топлина во телото.
За време на процесот на термогенеза се троши многу голема количина на енергија. Доаѓа до зголемена потрошувачка на калории, а со тоа и губење на масни наслаги.
Влијае на нормализирање на шеќерот во крвта и ја намалува потребата за внесување храна.
Механизмот на дејство на капсаицинот во процесот на слабеење е сложен и значаен поради неколку причини.
Го подобрува варењето и промовира детоксикација на телото.
Го намалува нивото на масти во крвта и ја поттикнува циркулацијата.
Л-КАРНИТИН е аминокиселина со повеќекратни позитивни ефекти врз здравјето. Најдоверлива состојка во сите квалитетни согорувачи на масти.
Тој игра клучна улога во слабеењето, а притоа е здрав и без никакви негативни ефекти.
Улогата на Л-карнитинот е транспорт на масти во клетките каде тие се согоруваат и се претвораат во енергија.
Недостатокот на Л-карнитин е една од главните причини зошто многу диети не успеваат.
На овој начин влијае на нормализирање на метаболичките процеси – мастите се претвораат во енергија која се троши, не се создаваат масни наслаги во организмот.
ЗЕЛЕН ЧАЈ содржи високи концентрации на антиоксиданси – катехин, кој игра многу важна улога во процесот на слабеење.
Студијата спроведена на учесници кои консумирале зелен чај покажала дека тие изгубиле 3 пати повеќе масти во споредба со луѓето кои биле на диета.
Го стимулира варењето, го намалува надуеноста во цревата и создава чувство на леснотија.
Го намалува апетитот, дава чувство на ситост и влијае на правилниот метаболизам на хранливите материи.
Зелениот чај, исто како и капсаицинот, го започнува процесот на термогенеза, ја забрзува потрошувачката на енергија и губењето на масните наслаги.
Тој е еден од најсилните природни антиоксиданси. Го детоксицира телото, ослободувајќи го од многу штетни материи кои го блокираат процесот на слабеење.
Нарачајте КАЛОРИКО ДЕНЕС

1790 MKD

Вишокот килограми не е само естетски,
но пред се здравствен проблем!

Препорака на нутриционистите и диететичарите е употреба на природни препарати кои докажано ја намалуваат телесната тежина.

Детален опис на производот

Конјугирана линолеинска киселина (CLA) - 200,0 mg
Карнитин (Л-карнитин) - 150,0 mg
Печен лист од зелен чај (Camelia sinsnsis) - 57,0 mg
Сувото овошје на лутата пиперка (Capsicum anuum) - 4,0 mg

Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана!
Се чува вон дофат на деца.

Начин на складирање:  Да се ​​чува во оригиналното пакување, заштитено од светлина и влага, на температура до 25 °C

Увозник и носител на регистрација во базата на податоци на Министерството за здравство на РС:  Herberi d.o.o, Republika Srbija.

Уверение од Министерството за здравство на РС:  Broj: 17966/2021 od 12.02.2021. godine.

КАКО ДА НАРАЧАТЕ

1.
ПОПОЛНЕТЕ ГИ ПОЛИЊАТА ЗА НАРАЧКИ
И ДОБИЈ ПОПУСТ

2.
ЧЕКАЈТЕ ГО ПОВИК.
ПОТВРДИ СИТЕ ДЕТАЛИ
НАРАЧКИ СО ОПЕРАТОРОТ

3.
НЕ ПЛАЌАЈ НИШТО
ДОДЕКА НЕ ГО ДОБИЕТЕ ПАКЕТОТ

Šta su rekli korisnici?

Prezadovoljna sam Kalorikom, nikako nisam uspevala da skinem ni 0,5 kg, a sa Kalorikom sam uspela i plus regulisala metabolizam. I bas mi je drago da sam nasla nesto sto mi odgovara. Meni je pomoglo.

Mira Gradašević, 64 godine, Bijeljina

Zadovoljna sam, ne bole me vise noge, sredila sam pritisak. A skinula sam cak 7 kilograma. Meni su kaloriko tablete stvarno pomogle i porucujem ponovo.

Elvira Imširović 48 godina, Novi Grad
Skinuo sam 10-ak kilograma vec, trebalo bi mi jos 5-6 kilograma do idealne tezine.
Sada porucujem za svoje prijatelje jer je meni dosta pomoglo.
Omazic Damir, 36 godina, Tuzla

Kaloriko

KONAČNO – prirodan visoko efikasan preparat namenjen trajnom gubitku kilograma.

Precizno definisane doze najkvalitetnijih sirovina u farmaceutskom nivou kvaliteta KALORIKO svrstavaju u proizvode visoke efikasnosti, bez štetnih posledica po zdravlje.
Pravilnom upotrebom utiče na trajan gubitak viška kilograma.

ARTROFIX

NOVO – tradicionalno korišćene lekovite biljke, najmodernijom tehnologijom prilagođene jednostavnoj upotrebi za zdravlje Vaših kostiju, zglobova i mišića.

ARTROFIX gel se dobija od najkvalitetnijih biljnih, aromatičnih ulja sa relaksirajućim efektom. Ulje nane, rauzmarina i eukaliptusa u sinergijskom delovanju sa aloe verom i kamforom, višestruko pozitivno utiču na kožu, kosti, mišiće i zglobove.

OPTIMUS

EFIKASNO i brzo otklanja bol, smanjuje upalu, podstiče regeneraciju hrskavice i povećava elastičnost tetiva i ligamenta.

OPTIMUS gel čine pažljivo odabrane najkvalitetnije lekovite biljke za veću pokretljivost i lakoću pokreta.

KARDIO KOMPLEKS

JEDINSTVENA formulacuja – kompleks lekovitih biljaka za zdravlje kardiovaskularnog sistema.

KARDIO KOPLEX štiti srce i krvne sudove. Stabilizuje krvni pritisak, smanjuje nivo šećera i holesterola i rizik od nastanka ateroskleroze.Prevencija srčanim i moždanim udarima.

Back To Top