skip to Main Content
Prirodni proizvodi namenjeni očuvanju i unapređenju zdravlja
Besplatna poštarina na više kupljenih proizvoda.

ARTROFIX

Уникатна комбинација од најквалитетни масла за намалување на болката и непријатноста предизвикана од повреди, истегнувања, исчашувања, вкочанетост, воспаление на мускулите и други повреди на мускулно-скелетниот систем

Зошто ARTROFIX?

Брзо ги отстранува симптомите на воспаление
Дејствува веднаш: ефектот е забележлив 10 минути по нанесувањето
Лесно се нанесува, не бара напорни масажи
Помага при болка и оток
Помага при поголема мобилност
Антиинфламаторно дејство
Ја хидрира и ја храни кожата со активни супстанции
Двоен (двоен) ефект: прво се лади, а потоа се загрева
Видливи резултати по првата употреба
ARTROFIX гелсе добива од најквалитетни билни, ароматични масла со релаксирачки ефект. Маслата од нане, рузмарин и еукалиптус во синергетско дејство со алое вера и камфор имаат позитивно влијание на кожата, коските, мускулите и зглобовите на повеќе нивоа.
ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО ЕВКАЛИПТУС ги смирува ревматските болки и болки во мускулите и воспалените тетиви. Се користи при ревматоиден артритис, помага во отстранување на токсините и другите штетни материи од зглобовите
МАСЛО ОД РУЗМАРИ има заживувачки, освежувачки и стимулирачки ефект врз мускулното ткиво, кожата и зглобовите. Се користи во медицински масажи, делува на артритис и ја подобрува циркулацијата.
ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО НАНЕ е многу ефикасен за опуштање на мускулите и намалување на болката. Особено е корисен за болки во грбот и ‘рбетот, главоболки и болно воспаление на мускулите. Нането е познато по своето спазмолитичко дејство, односно по способноста да ги релаксира мускулите. Поволно делува на болки во мускулите на вратот, болка предизвикана од слаба циркулација на крвта во цервикалниот дел на ‘рбетот или болка предизвикана од влијанието на неправилната положба на овој дел од телото. Нането малку ја забрзува периферната циркулација и ја подобрува општата состојба на телото.
КАМФОРе многу ефикасен во намалување на отокот и ублажување на болката. Ефикасно е како природен лек против болки во зглобовите и мускулите. Го ублажува воспалението и отокот, има антиревматско дејство и ја подобрува подвижноста на зглобовите.
ВАНИЛИЛ БУТИЛ ЕТЕР обезбедува троен сензорен ефект: лади, создава ефект на пецкање и го загрева мускулното ткиво, опуштајќи го.

Фази на дејство ARTROFIX гел

ЈА ОБЕЛЕЖУВА симптомите на болка и го намалува отокот
ГИ НОРМАЛИЗИРА метаболичките процеси во зглобната капсула
СПРЕЧУВА разредување на ‘рскавицата и раст на коските
ГИ ВРАТУВА амортизирачките својства на ‘рскавицата
ГО ЗГОЛЕМУВА васкуларниот тонус и хидратацијата на кожата
ГИ ПОДОБРУВА моторните функции на оштетените зглобови
Начин на употреба: Двапати дневно со лесни движења нанесувајте го гелот Atrofix на болното место

ISO стандардот во производството гарантира висок квалитет и безбедност на производите. Се користеа само висококвалитетни суровини во согласност со стандардот GMP (добра производна практика) и HACCAP стандардот (Критична контролна точка за анализа на опасност).

Поставете нарачка ARTROFIX баш денес

1790 MKD

ПОМАГА ЗА БОЛКИ
КОСКИ, ЗГЛОБОВИ И МУСКУЛИ.

ARTROFIX е производ кој е развиен од локални експерти и целото производство се одвиваше во Србија!

Детален опис на производот

Аква, триизостеарин, алое барбаденсис, екстракт од лист, пропилен гликол, натриум акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, алкохол, ментол, масло од мента пиперита, масло од лист Rosmarius Officinalis, еукалиптус Globulantolyl, Pululushenoxaf, Етер, етилхексилглицерин , CI 19140, CI 42090.

Само за надворешна употреба. Се чува вон дофат на деца.
Не нанесувајте на оштетена или заболена кожа. Избегнувајте контакт со мукозните мембрани на очите, носот, устата и гениталиите.
Измијте ги рацете после секоја масажа.

Начин на чување: Да се ​​чува во оригинално пакување, заштитено од светлина и влага, на температура до 25 °C.

продуцент: Herberi d.o.o. Srbija

КАКО ДА НАРАЧАТЕ

1.
ПОПОЛНЕТЕ ГИ ПОЛИЊАТА ЗА НАРАЧКИ
И ДОБИЈ ПОПУСТ

2.
ЧЕКАЈТЕ ГО ПОВИК.
ПОТВРДИ СИТЕ ДЕТАЛИ
НАРАЧКИ СО ОПЕРАТОР

3.
НЕ ПЛАЌАЈ НИШТО
ДОДЕКА НЕ ГО ДОБИЕТЕ ПАКЕТОТ

Šta su rekli korisnici?

Ja sam to narucio za majku i baku ali i ja povremeno koristim. Stvarno smo zadovoljni. Mama nije mogla da stane na nogu bez štake. Sad hoda bez nje. Funkiconise normalno.

Vladan Ranković, 39 godina, Petrovac na Mlavi

Dugo sam putovala, radila kao taksista i repranjaca mi je bas stradala. Ja utruju namazem i nemam vise boli. Bas sam zadovoljna. 

Ivanka Sartori, 83 godina, Badovinci

Bolovi su se smanjili.u toku noci i u toku dana. U hodu. Lakse se krecem.A tek prvu kutiju koristim, Nije proslo ni mesec dana. Posle petog dana koriscnenja sam pocela da osecam olaksanje.

Svetlana Petrovic, Beograd, 75 godina

Ovo je jedan od boljih preparata. Jedan od boljih kako se kod mene pokazalo.

Mića Pantelić, 79 godina Šabac

Narucujem vec treci put. Sasvim sam zadovoljna. Prija mi.

Olivera Veljanovic, Beograd,

Poručujem već treci put za supruga i sestru. Prezadovoljni smo, dosta nam pomaže. Zadovoljni smo efektom preparata.

Neziha Novalić, 44 godine, Novi Pazar

Prezadovoljna sam preparatom, imala sam problem sa kolenom, nisam mogla da čučne. Sad mogu da čučnem i baš sam zadovoljna.

Aleksandra Erceg, 52 godine, Novi Sad

Prezadovoljna sam. Mnogo mi je pomoglo u uklanjanju bolova, naročito noću, mirnije spavam. Mažem ramena, zglobove na rukama i nogama, mažem kolena.

Gordana Stamenković, 78 godina

Vec par meseci koristim artrofix. Mama i ja. Ja imam problem sa kolenima, stepenicu su mi bile problem, i kako sam krenula da mazem, posle 10-ak dana su prestali bolovi. Potrosila sam prvu kutiju i posle nekog perioda su bolovi ponovo krenuli. Pocela sam da mazem ponovo bez prestanka, i od tada nemam vise bolova. Meni je ova krema fenomenalna. Moj kolega je mazao kukove, on je odusevljen. Mi smo bas prezadovoljni. Mazem svaki dan, meni je zaista posle 20 dana prestao bol u kolenima skroz.

Dragica Mastelic, Beograd

Kaloriko

KONAČNO – prirodan visoko efikasan preparat namenjen trajnom gubitku kilograma.

Precizno definisane doze najkvalitetnijih sirovina u farmaceutskom nivou kvaliteta KALORIKO svrstavaju u proizvode visoke efikasnosti, bez štetnih posledica po zdravlje.
Pravilnom upotrebom utiče na trajan gubitak viška kilograma.

ARTROFIX

NOVO – tradicionalno korišćene lekovite biljke, najmodernijom tehnologijom prilagođene jednostavnoj upotrebi za zdravlje Vaših kostiju, zglobova i mišića.

ARTROFIX gel se dobija od najkvalitetnijih biljnih, aromatičnih ulja sa relaksirajućim efektom. Ulje nane, rauzmarina i eukaliptusa u sinergijskom delovanju sa aloe verom i kamforom, višestruko pozitivno utiču na kožu, kosti, mišiće i zglobove.

OPTIMUS

EFIKASNO i brzo otklanja bol, smanjuje upalu, podstiče regeneraciju hrskavice i povećava elastičnost tetiva i ligamenta.

OPTIMUS gel čine pažljivo odabrane najkvalitetnije lekovite biljke za veću pokretljivost i lakoću pokreta.

KARDIO KOMPLEKS

JEDINSTVENA formulacuja – kompleks lekovitih biljaka za zdravlje kardiovaskularnog sistema.

KARDIO KOPLEX štiti srce i krvne sudove. Stabilizuje krvni pritisak, smanjuje nivo šećera i holesterola i rizik od nastanka ateroskleroze.Prevencija srčanim i moždanim udarima.

Back To Top