Artrofix

Уникатна комбинација од најквалитетни масла за намалување на болката и непријатноста предизвикана од повреди, истегнувања, исчашувања, вкочанетост, воспаление на мускулите и други повреди на мускулно-скелетниот систем

Artrofix

ЗОШТО ARTROFIX?

Брзо ги отстранува симптомите на воспаление

Дејствува веднаш: ефектот е забележлив 10 минути по нанесувањето

Лесно се нанесува, не бара напорни масажи

Помага при болка и оток

Помага при поголема мобилност

Антиинфламаторно дејство

Ја хидрира и ја храни кожата со активни супстанции

Двоен ефект: прво се лади, а потоа се загрева

Видливи резултати по првата употреба

ARTROFIX гел се добива од најквалитетни билни, ароматични масла со релаксирачки ефект. Маслата од нане, рузмарин и еукалиптус во синергетско дејство со алое вера и камфор имаат позитивно влијание на кожата, коските, мускулите и зглобовите на повеќе нивоа.

ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО ЕВКАЛИПТУС

ги смирува ревматските болки и болки во мускулите и воспалените тетиви. Се користи при ревматоиден артритис, помага во отстранување на токсините и другите штетни материи од зглобовите

МАСЛО ОД РУЗМАРИ

има заживувачки, освежувачки и стимулирачки ефект врз мускулното ткиво, кожата и зглобовите. Се користи во медицински масажи, делува на артритис и ја подобрува циркулацијата.

ВАНИЛИЛ БУТИЛ ЕТЕР

обезбедува троен сензорен ефект: лади, создава ефект на пецкање и го загрева мускулното ткиво, опуштајќи го.

КАМФОР

е многу ефикасен во намалување на отокот и ублажување на болката. Ефикасно е како природен лек против болки во зглобовите и мускулите. Го ублажува воспалението и отокот, има антиревматско дејство и ја подобрува подвижноста на зглобовите.

ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО НАНЕ

е многу ефикасен за опуштање на мускулите и намалување на болката. Особено е корисен за болки во грбот и ‘рбетот, главоболки и болно воспаление на мускулите. Нането е познато по своето спазмолитичко дејство, односно по способноста да ги релаксира мускулите. Поволно делува на болки во мускулите на вратот, болка предизвикана од слаба циркулација на крвта во цервикалниот дел на ‘рбетот или болка предизвикана од влијанието на неправилната положба на овој дел од телото. Нането малку ја забрзува периферната циркулација и ја подобрува општата состојба на телото.

ФАЗИ НА ДЕЈСТВО ARTROFIX ГЕЛ

Начин на употреба: Двапати дневно со лесни движења нанесувајте го гелот Atrofix на болното место

ISO стандардот во производството гарантира висок квалитет и безбедност на производите. Се користеа само висококвалитетни суровини во согласност со стандардот GMP (добра производна практика) и HACCAP стандардот (Критична контролна точка за анализа на опасност).

Поставете нарачка ARTROFIX баш денес

1790 MKD

ПОМАГА ЗА БОЛКИ КОСКИ, ЗГЛОБОВИ И МУСКУЛИ.

ARTROFIX е производ кој е развиен од локални експерти и целото производство се одвиваше во Србија!

Детален опис на производот

КАКО ДА НАРАЧАТЕ

1.

ПОПОЛНЕТЕ ГИ ПОЛИЊАТА ЗА НАРАЧКИ И ДОБИЈ ПОПУСТ

2.

ЧЕКАЈТЕ ГО ПОВИК. ПОТВРДИ СИТЕ ДЕТАЛИ НАРАЧКИ СО ОПЕРАТОР

3.

НЕ ПЛАЌАЈ НИШТО ДОДЕКА НЕ ГО ДОБИЕТЕ ПАКЕТОТ

Srbija

Bosna i Hercegovina

Crna Gora

Severna Makedonija